O firmie


Nasza wizja

Kolanko to sklep, który od początków swojego istnienia dążył do tego, by zapewnić swoim klientom wszelkich, potrzebnych materiałów budowlanych. Od 30 lat zaopatrujemy klientów w całej Polsce oraz za granicą w wysokiej jakości artykuły, materiały oraz narzędzia, bez których wykończenie domu byłoby niemożliwe. Specjalnie z myślą o naszych klientach zgromadziliśmy wszystkie potrzebne artykuły budowlane w jednym miejscu. Nieustannie również się rozwijamy. Zależy nam na tym, by z eksperta stać się najlepszym dostawcą materiałów wykończeniowych oraz doradcą klienta. Dlatego też nieustannie rozszerzamy swoją działalność, oferując również usługi grzewcze, sanitarne oraz wodno-kanalizacyjne.Dlaczego my?

Dostarczanie Polakom artykułów budowlanych oraz materiałów wykończeniowych jest nie tylko naszym sposobem na życie, ale i pasją. Od lat ze szczególną uwagą wybieramy produkty, które cieszą się wyłącznie nienaganną opinią w branży budowlanej. Dostępne w asortymencie naszego centrum budowlanego materiały, poddawane są starannej selekcji naszych pracowników. W związku z tym możemy zaoferować naszym klientom ponadprzeciętną jakość produktów oraz świadczonych usług. Nie boimy się również dzielić zdobytą wiedzą z naszymi klientami. Zależy nam na tym, by zakupione u nas sprzęty, służyły im przez lata.


Misja KOLANKO

Naszą misją jest sprzedaż towarów w branży wodno – kanalizacyjnej, sanitarnej i grzewczej. Reagujemy na potrzeby naszych Klientów poprzez poszerzanie oferty oraz rozwijanie systemu doradztwa handlowego. Dbamy o satysfakcję pracowników poprzez szkolenia i atrakcyjny system wynagrodzeń.

Nasze wartości:

  • Zadowolony klient to sens i cel naszego myślenia i działania
  • Szanujemy siebie samych i naszych współpracowników
  • Pracujemy zespołowo – stąd lepiej i z większym zaangażowaniem
  • Jesteśmy lojalni i uczciwi wobec siebie i naszych klientów
  • Inwestujemy w ciągły rozwój
  • Umacniamy naszą pozycję na rynku poprzez rozwijanie sprzedaży oraz wypracowanie zysku zapewniającego rozwój naszej firmy
  • Dbamy o środowisko i bezpieczeństwo pracy.


Historia działalności

Firma nasza powstała w roku 1992, jako spółka cywilna, od roku 2001 działaliśmy jako spółka jawna pod nazwą Firma Handlowa KOLANKO Spółka Jawna Marek Papierski i Janusz Skawiński, natomiast od 2007 kontynuujemy działalność jako Sp. z o.o.

Doświadczenie zdobywane przez wiele lat pozwala nam wyjść naprzeciw potrzebom rynku, dlatego ciągle rozszerzamy naszą ofertę.

Wysiłki nasze zostały nagrodzone otrzymaniem „Gazeli Biznesu”- przynależności do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm 2004 i 2005 roku.

Proponowane przez nas wyroby znajdują zastosowanie w instalacjach gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, ściekowych, przemysłowych i technologicznych, centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

W roku 2004 wraz z 14 partnerami z całego kraju , założyliśmy grupę zakupową POLSKIE SKŁADY ARMATURY z siedzibą w Chwaszczynie, uzyskując dostęp do nowych źródeł dostaw, do nowego asortymentu i do atrakcyjniejszych cen. Nasza oferta ulega ciągłemu uzupełnianiu – finalizowane są rozmowy z innymi producentami i dystrybutorami.

W maju 2008 wyszliśmy naprzeciw Naszym klientom poszerzając ofertę o kolejne produkty – dołączyliśmy do największej w Polsce sieci sprzedaży artykułów sanitarnych i grzewczych – GRUPY SBS.

Dziękujemy wszystkim Naszym klientom za wieloletnie zaufanie i lojalność – jesteśmy z Wami już 16 lat. Nowych klientów natomiast zachęcamy do poznania naszej bogatej oferty i skorzystania z naszej bogatej wiedzy w branży wodno – kanalizacyjnej i grzewczej.